Hakkımızda

PERA ANTAKYA NASIL DOĞDU?

1978 yılında medeniyetlerin buluştuğu Antakya’da doğdum. Antakya, bir çok kültürün bir arada yoğrulduğu, eski Mezopotamyaya açılan kapıların bulunduğu bir bölge.


O dönemlerde büyüklerimiz çocuklarının meslek sahibi olabilmeleri ve eğitim almaları için “eti senin kemiği benim” deyimiyle yerel esnaflara verirlerdi. Ve iyi ki öyle oldu, bugünün temellerini o günlerde attım.

1988 yılında Antakya’nın en gözde ve lezzetinden ödün vermeyen bir restaurantta çalışma hayatına başladım. Alaylı olarak başladığım aşçılık mesleğimi kendimi yetiştirerek, geliştirdim. Farklı ülkelerde işletmecilik yapıp, Antakya mutfağının menülerini hazırladım.

2008 yılında da Türkiye’ye vatanıma dönme kararı aldım ve medeniyetlerin bir araya geldiği İstanbul’da mesleğimi icra etmeğe devam ettim.


Antakya Mutfağının eşsiz lezzetlerini siz değerli misafirlerime sunmak üzere Pera’da kendi restaurantımı açtım.Sizleri Antakya’nın eşsiz lezzetler sofrasına davet ediyorum.Saygılarımla,Bilent OzkurtPera Antakya Şefi ve İşletmecisi